Zasoby osobiste a oczekiwania zdrowotne polskich seniorów

-20%

Zasoby osobiste a oczekiwania zdrowotne polskich seniorów

1 opinia

Format:

pdf, ibuk

DODAJ DO ABONAMENTU

WYBIERZ RODZAJ DOSTĘPU

22,40  28,00

Format: pdf

 

Dostęp online przez myIBUK

WYBIERZ DŁUGOŚĆ DOSTĘPU

Cena początkowa: 28,00 zł (-20%)

Najniższa cena z 30 dni: 20,16 zł  


22,40

w tym VAT

TA KSIĄŻKA JEST W ABONAMENCIE

Już od 24,90 zł miesięcznie za 5 ebooków!

WYBIERZ SWÓJ ABONAMENT

Katarzyna Ziomek-Michalak – adiunkt w Zakładzie Polityki Społecznej i Pracy Socjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie w 2011 r. uzyskała stopień doktora w zakresie nauk humanistycznych. Studiowała teacher training w PABO Arnhem en Nijmegen (Holandia), stypendystka Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół: aktywności w kontekście wychowawczym i edukacyjnym, andragogiki, gerontologii, procesu starzenia się i starości w myśl teorii gerotranscendencji, animacji społecznej. Współautorka projektów naukowych, a także animacyjnych i edukacyjnych; metodą projektu pracuje od 2001 roku. Autorka wielu artykułów naukowych. Uważna obserwatorka procesów społecznych, entuzjastka życia, impresjonizmu, secesji i muzyki. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci.
Monografia dr Katarzyny Ziomek-Michalak dobrze wpisuje się w tę problematykę jaką jest zdrowie i styl życia w starości. Publikacja wzbogaci wiedzę o osobach w tej fazie życia, o ich oczekiwaniach, ale i zasobach osobistych jakimi dysponują. Analiza porównawcza dotycząca zdrowia i zasobów osób starszych zrzeszonych i nie zrzeszonych w strukturach Uniwersytetów Trzeciego Wieku dostarcza interesujących informacji, szczególnie w odniesieniu do roli i znaczenia UTW w życiu jego słuchaczy. […] chcę podkreślić, że spojrzenie na problem z punktu widzenia empirycznego i w ujęciu porównawczym zasługuje na docenienie. Jest to materiał interesujący, który […] wzbogaci polską literaturę z zakresu gerontologii. Poza poznawczą wartością pracy chcę podkreślić także jej społeczną użyteczność. […] Opublikowanie książki będzie z korzyścią nie tylko dla środowiska naukowego pedagogów, ale także dla innych środowisk naukowych, studentów, słuchaczy UTW oraz wszystkich tych osób, które są zainteresowane problemami polskich seniorów.
Z recenzji dr hab. Małgorzaty Halickiej, prof. Uniwersytetu w Białymstoku
Podjęte w opracowaniu zagadnienia są ważkie i bardzo aktualne. Problemy i konsekwencje starzenia się polskiego społeczeństwa, kurczenie się zasobów opiekuńczych rodziny i tym samym potencjału wsparcia społecznego udzielanego seniorom są przedmiotem publicznej debaty i bieżącej krajowej polityki społecznej. Gerontologia krytyczna podnosi wątek, że z przyczyn ekonomicznych na starzejące się osoby nałożony został obowiązek przejęcia odpowiedzialności za styl i jakość osobistego starzenia się. […] Książka traktuje właśnie o zdrowiu i o uwarunkowaniach oczekiwań zdrowotnych osób w podeszłym i starym wieku. Przeczytałam ją z zainteresowaniem. Lekturę rekomenduję studentom różnych kierunków i specjalności – osobom przygotowującym się do pracy z seniorami i na ich rzecz, kadrom gerontologicznym, politykom społecznym i wszystkim zainteresowanym problemem osobom.
Z recenzji dr hab. Zofii Szaroty, prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie


Rok wydania2016
Liczba stron256
KategoriaPedagogika społeczna
WydawcaAkademia Pedagogiki Specjalnej
ISBN-13978-83-64953-50-7
Numer wydania1
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje