Podstawy bankowości. Wybrane zagadnienia

-24%

Podstawy bankowości. Wybrane zagadnienia

1 opinia

Wydawca:

Spatium

Format:

pdf, ibuk

DODAJ DO ABONAMENTU

WYBIERZ RODZAJ DOSTĘPU

35,72  47,00

Format: pdf

 

Dostęp online przez myIBUK

WYBIERZ DŁUGOŚĆ DOSTĘPU

Cena początkowa: 47,00 zł (-24%)

Najniższa cena z 30 dni: 30,08 zł  


35,72

w tym VAT

TA KSIĄŻKA JEST W ABONAMENCIE

Już od 24,90 zł miesięcznie za 5 ebooków!

WYBIERZ SWÓJ ABONAMENT

Bankowość to obszar o fundamentalnym znaczeniu dla gospodarki. Stabilne, bezpieczne i dobrze zarządzane banki oraz sprawnie działający system bankowy są podstawą dla pozyskiwania i alokowania kapitału oraz budowania zaufania społeczeństwa do sfery finansowej. We współczesnym systemie finansowym banki spełniają dwie podstawowe funkcje: obsługują obrót pieniężny i stanowią ważne źródło finansowania gospodarki w oparciu o depozyty oraz nowoczesne instrumenty finansowe. Banki z jednej strony są podmiotem gospodarczym, a z drugiej instytucją zaufania
społecznego i w tym kontekście ich stabilność jest kluczowa dla stabilności systemu finansowego państwa. Banki powinny więc dążyć do maksymalizacji rentowności, ale mając na uwadze interesy klientów, dbając o bezpieczeństwo ich oszczędności oraz o uczciwość i rzetelność dostarczanych informacji.
Celem monografii jest zaprezentowanie wybranych zagadnień z zakresu funkcjonowania banków w ujęciu teoretycznym i praktycznym oraz wyzwań, przed jakimi stoi współczesny system bankowy. Jest ona wynikiem badań oraz dydaktyki prowadzonej przez pracowników Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu: Urszuli Kosterny, Wiesława Macierzyńskiego, Grażyny Olszewskiej, Ireneusza Pszczółki oraz Marzeny Sobol. Praca przeznaczona jest dla studentów kierunków ekonomicznych i finansowych oraz praktyków gospodarczych zainteresowanych problematyką funkcjonowania współczesnej bankowości.


Rok wydania2022
Liczba stron132
KategoriaFinanse i bankowość
WydawcaSpatium
ISBN-13978-83-67033-40-4
Numer wydania1
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje