Praca zdalna i hybrydowa. Aspekty organizacyjne i prawne

-17%

1 opinia

Format:

pdf

RODZAJ DOSTĘPU

69,72  84,00

Format: pdf

Cena początkowa: 84,00 zł (-17%)

Najniższa cena z 30 dni: 69,72 zł

69,72

w tym VAT

SZKOLENIE ON-LINE

Szkolenie dostępne tylko dla Klientów publikacji.

Link do nagrania ze szkolenia znajdziesz w zakładce Materiały dodatkowe po zalogowaniu na konto księgarni.

Autor opisuje, jak krok po kroku opracować i wdrożyć zgodny z przepisami prawa i dobrymi praktykami system pracy zdalnej i hybrydowej, aby efektywnie wspierał pracowników i pracodawców.

W książce omówiono zagadnienia, takie jak:

- prawne aspekty i kontrola pracy zdalnej,
- wyzwania organizacyjne związane z pracą na odległość,
- pozyskiwanie zdalnych pracowników,
- adaptacja i szkolenie pracowników,
- budowanie optymalnego, zdalnego zespołu i zarządzanie nim,
- ocena i rozliczanie zdalnych pracowników.

Publikacja przeznaczona jest dla pracowników działów personalnych oraz kadry zarządzającej. Mogą oni zapoznać się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi tworzenia systemu pracy zdalnej i hybrydowej oraz poznać zalety i wady konkretnych rozwiązań. Cennym uzupełnieniem treści są przykłady dokumentów – regulaminów oraz formularzy.

Rok wydania2023
Liczba stron180
KategoriaInne
WydawcaWolters Kluwer Polska SA
ISBN-13978-83-8328-756-0
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje

Spis treści

  Wstęp  | str.  7

  Zmiana, która już się dokonała | str.    8
  Co pokazuje dotychczasowa praktyka? | str.    12
  Największe wyzwania | str.    15
  Standardy i dobre praktyki | str.    19

  Rozdział I. Praca zdalna – aspekty prawne  | str.  23

  Przypomnienie – praca zdalna w formule telepracy | str.    23
  Przepisy obowiązujące do czasu wprowadzenia pracy zdalnej do Kodeksu pracy | str.    27
  Nowe przepisy Kodeksu pracy | str.    30

  Rozdział II. Przygotowanie systemu pracy zdalnej  | str.  69

  Przegląd organizacji i struktur | str.    70
  Praca z kadrą kierowniczą | str.    74
  Identyfikacja poszczególnych stanowisk dla systemu pracy zdalnej | str.    78
  Informowanie kadry kierowniczej i pracowników o optymalnych rozwiązaniach | str.    82
  Zapewnienie bezpieczeństwa systemu pracy zdalnej | str.    86

  Rozdział III. Rekrutacja zdalna  | str.  92

  Szczególne znaczenie procesu rekrutacji | str.    92
  Rekrutacja kandydatów do pracy zdalnej | str.    95
  Specyfika pozyskiwania pracowników IT | str.    104
  Rekrutacja za pomocą zdalnych narzędzi (tzw. rekrutacja zdalna) | str.    107

  Rozdział IV. Wdrożenie pracy zdalnej  | str.  112

  Adaptacja pracowników | str.    112
  Szkolenia pod kątem wdrożenia pracy zdalnej | str.    128
  Ocena pracy osób zatrudnionych w formule zdalnej | str.    130

  Rozdział V. Szkolenia/edukacja zdalna  | str.  147

  Szkolenia – rozwiązania systemowe | str.    147
  Szkolenia od strony prawnej – przypomnienie | str.    150
  Szkolenia zdalne | str.    153
  Samokształcenie w formule zdalnej | str.    158

  Rozdział VI. Zarządzanie pracą zdalną  | str.  163

  Rezultaty czy aktywność na stanowisku pracy? | str.    163
  Uprawnienia i obowiązki kierownicze | str.    165
  Utrzymanie i wzrost efektywności pracy w zespole zdalnym | str.    166
  Zarządzanie projektami i wymagania wobec menadżerów w kontekście pracy zdalnej i hybrydowej | str.    171

  Podsumowanie  | str.  177
RozwińZwiń