Zarządzanie i optymalizacja procesów logistycznych we współczesnych trendach gospodarczych

1 opinia

Wydawca:

Spatium

Format:

pdf, ibuk

WYBIERZ RODZAJ DOSTĘPU

31,16  41,00

Format: pdf

 

Dostęp online przez myIBUK

WYBIERZ DŁUGOŚĆ DOSTĘPU

Cena początkowa: 41,00 zł (-24%)

Najniższa cena z 30 dni: 26,24 zł  


31,16

w tym VAT

Specyfika procesów logistycznych powoduje konieczność koncentracji na tych czynnikach, które mają kluczowy wpływ na ciągłość przepływu towarowego w całym logistycznym łańcuchu dostaw. Należy zatem stwierdzić, że zarządzanie logistyką powinno koncentrować się na sposobach poprawy efektywności procesów, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego łańcucha dostaw oraz ciągłego nadzorowania i oceniania uzyskanych rezultatów. Z tego względu optymalizacja procesów logistycznych ma zarówno znaczenie z punktu widzenia zarządzania przedsiębiorstwem, jak również obsługi logistycznej całego procesów logistycznych, przede wszystkim magazynowania i transportu wewnętrznego.


Ustawicznie zmieniający się rynek i warunki konkurencyjności przedsiębiorstw wymuszają na kadrze zarządczej ciągłe poszukiwania nowych przedsięwzięć optymalizujących proces obsługi klienta końcowego. Z tego względu jednym z ważniejszych czynników determinujących konkurencyjność przedsiębiorstw, jest skuteczny i reakcyjny proces podejmowania decyzji, w krótkim czasie i na podstawie aktualnych danych. Proces podejmowania decyzji kierowniczych jest bezpośrednio uzależniony od efektywności przepływu informacji w przedsiębiorstwie i łańcuchu dostaw. Skutecznie opracowany przepływ informacji ma na celu wspomaganie procesu decyzyjnego, co bezpośrednio wpływa na szybkość i trafność podejmowanych decyzji. W tym celu opracowuje się systemy informacyjne w przedsiębiorstwach, które wraz z rozwojem technologii informatycznych i komunikacyjnych oraz globalizacji, są wspierane przez narzędzia i systemy informatyczne wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem w koncepcji Przemysłu 4.0, a w bardziej szczegółowym ujęciu – Logistyki 4.0.


Odpowiedzią na współczesne problemy logistyki, szczególnie w dobie pandemii COVID-19 jest problematyka poruszana w niniejszej monografii. Niniejsza monografia jest wynikiem współpracy Autorów skupionych wokół Studenckiego Koła Naukowego „CorLog”, reprezentującego Wyższą Szkołę Logistyki z siedzibą w Poznaniu, z autorami Kół Naukowych innych Uczelni z całego kraju, przy wsparciu pracowników naukowych Wyższej Szkoły Logistyki oraz Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.


Rok wydania2021
Liczba stron174
KategoriaLogistyka
WydawcaSpatium
ISBN-13978-83-67033-14-5
Numer wydania1
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje