Pierwsze kroki w nauce

1 opinia

Wydawca:

Spatium

Format:

pdf, ibuk

DODAJ DO ABONAMENTU

WYBIERZ RODZAJ DOSTĘPU

38,76  51,00

Format: pdf

 

Dostęp online przez myIBUK

WYBIERZ DŁUGOŚĆ DOSTĘPU

Cena początkowa: 51,00 zł (-24%)

Najniższa cena z 30 dni: 32,64 zł  


38,76

w tym VAT

TA KSIĄŻKA JEST W ABONAMENCIE

Już od 24,90 zł miesięcznie za 5 ebooków!

WYBIERZ SWÓJ ABONAMENT

Witamy Państwa w fascynującym świecie nauki, badań i analiz, który towarzyszył nam przez wiele miesięcy podczas tworzenia niniejszej książki. Pragniemy zaprosić Was do zapoznania się z wyjątkowymi artykułami przygotowanymi przez naszych studentów we współpracy z ich opiekunami naukowymi. Ta zbiórka naukowych prac to owoc długotrwałych wysiłków, pasji i determinacji w dziedzinie bezpieczeństwa, systemów transportowych, innowacji w obszarze materiałoznawstwa, druku 3D oraz technologii inżynierskich stosowanych w medycynie.
Bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem naszego życia, a zrozumienie i analiza zagrożeń, które stawia przed nami współczesny świat, jest niezwykle istotna. Nasza książka skupia się na różnorodnych tematach związanych z bezpieczeństwem, a w szczególności na obszarze transportu i infrastruktury drogowej oraz kolejowej.
Znajdziecie państwo analizy i propozycje działań, które należy podjąć w tym m.in. identyfikację elementów krytycznych, które wymagają szczególnej uwagi.
W książce znajdziecie Państwo propozycje wprowadzenia wieloletniego planu akcji informacyjnych, który powinien docierać do wszystkich grup wiekowych. Ponadto w artykule zwrócono uwagę na brak zrozumienia w zakresie koniecznej rewizji wysokości kwoty bazowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, celem uniknięcia niebezpiecznych skutków rynkowych „zaniechania działań”, by zachęcić ekspertów do aktywnego udziału w procesach decyzyjnych. W Polsce wynagrodzenie biegłego sądowego jest niższe od 16 do 24 razy od biegłego na zachodzie Niemiec (zależnie od specjalności). Brak działań wymusza emigrację zarobkową wysoko wykwalifikowanych pracowników, zaś procesy sądowe przeciągają się w czasie.
Nasza książka skupia się na różnorodnych aspektach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym, prezentując badania, analizy i rekomendacje dotyczące minimalizowania ryzyka wypadków i poprawy efektywności działań.
Niniejsza książka nie mogłaby być kompletna bez analizy wpływu mandatów za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego na zachowania kierowców i innych użytkowników pojazdów.


Trudno mówić o bezpieczeństwie i skutkach wypadków, gdyby książka nie zawierała opisu nowych technologii inżynierskich możliwych do zastosowania w medycynie. W książce zainteresowani mogą znaleźć metodę oceny etapu regeneracji analizowanych kości, po wypadkach. W artykule zaprezentowano badania gęstości kości czaszki.
Kolejny fascynujący temat, który zawarty jest w naszej książce, dotyczy zastosowania druku 3D w procesie tworzenia form trójdzielnych do wykonywania próbek zapraw cementowych w celach laboratoryjnych. Ta innowacyjna technologia może przynieść wiele korzyści i otwiera nowe możliwości w dziedzinie budownictwa i badań materiałowych.
Zachęcamy Państwa do lektury tej niezwykle wartościowej książki, która dostarcza wiedzy i inspiracji. Dzięki zgłębianiu tych tematów, możemy wspólnie dążyć do tworzenia bardziej bezpiecznych i efektywnych systemów transportowych, redukcji liczby wypadków drogowych, poprawy jakości ruchu drogowego dla wszystkich użytkowników oraz minimalizowania skutków.


Rok wydania2023
Liczba stron148
KategoriaTransport i logistyka
WydawcaSpatium
ISBN-13978-83-67033-66-4
Numer wydania1
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje