Mechanika materiałów i konstrukcji. Tom 2

1 opinia

Format:

pdf

KUP I POBIERZ

Format: pdf

44,20  52,00 (-15%)

Najniższa cena z 30 dni: 44,20 zł 

W ABONAMENCIE

od 3,50

Masz już abonament? Zaloguj się

TA KSIĄŻKA JEST W ABONAMENCIE

Już od 49,00 zł miesięcznie za 5 ebooków!

WYBIERZ SWÓJ ABONAMENT

Podstawą tej publikacji są wydane przez Oficynę Wydawniczą PW książki tychże autorów: „Podstawy mechaniki ciała stałego” (praca zb. pod red. Andrzeja Jaworskiego, Warszawa 1999) oraz „Wytrzymałość konstrukcji” (praca zb. pod red. Marka Bijak-Żochowskiego, Warszawa 2004)


Podręcznik powstał w wyniku połączenia „Wytrzymałości konstrukcji” (Oficyna Wydawnicza PW, Warszawa 2004) i wydanych w 1999 roku w tejże Oficynie „Podstaw mechaniki ciała stałego”. Wprowadzono w nim wiele poprawek, zmian i uzupełnień, usuwając jednocześnie występujące powtórzenia. Wydaje się, że bezpośrednie włączenie do podręcznika wytrzymałości podstaw nauki, na której wytrzymałość się opiera, pozwoli na łatwiejsze zrozumienie omawianych zagadnień.


Książka jest adresowana do studentów wyższych uczelni technicznych i inżynierów zajmujących się problemami statyki i wytrzymałości. Podstawowy zakres wykładu został wzbogacony o problemy nieliniowe (geometrycznie i materiałowo) i dynamiczne (drgania, uderzenie, fale sprężyste). Omówiono także materiały kompozytowe.


Autorzy postanowili podstawowy tok wykładu przedstawić w ujęciu analitycznym, nie rezygnując z pokazania rozwiązań numerycznych trudniejszych przykładów. Metodom numerycznym poświęcono obszerną część podręcznika, w której omówiono sposoby rozwiązywania, głównie przy użyciu MES, wszystkich rodzajów ustrojów i struktur, które były omawiane w ramach części poprzednich. Podobieństwo, a czasami identyczność podejścia numerycznego do różnych zagadnień uzasadnia ich wspólną prezentację.


Rok wydania2023
Liczba stron492
KategoriaBudowa i eksploatacja maszyn
WydawcaOficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
ISBN-13978-83-8156-534-9
Numer wydania3
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

POLECAMY

Ciekawe propozycje