KSeF Wdrożenie w sektorze finansów publicznych

1 opinia

Redakcja:

Infor Pl

Wydawca:

Infor PL

Format:

pdf, ibuk

DODAJ DO ABONAMENTU

WYBIERZ RODZAJ DOSTĘPU

55,30  79,00

Format: pdf

 

Dostęp online przez myIBUK

WYBIERZ DŁUGOŚĆ DOSTĘPU

Cena początkowa: 79,00 zł (-30%)

Najniższa cena z 30 dni: 55,30 zł  


55,30

w tym VAT

TA KSIĄŻKA JEST W ABONAMENCIE

Już od 24,90 zł miesięcznie za 5 ebooków!

WYBIERZ SWÓJ ABONAMENT

Z publikacji „KSeF. Wdrożenie w sektorze finansów publicznych” kierownicy jednostek sektora finansów publicznych, skarbnicy, główni księgowi, pracownicy działów księgowo-finansowych oraz centrów usług wspólnych dowiedzą się, jak korzystać z KSeF oraz jakie działania należy podjąć, aby z sukcesem wdrożyć KSeF w swoich jednostkach.
Od 1 lipca 2024 r. rewolucja w fakturowaniu obejmie bowiem również jednostki sektora finansów publicznych. Obowiązkowo trzeba będzie nie tylko wystawiać, lecz także odbierać faktury ustrukturyzowane oraz ich korekty za pośrednictwem KSeF. Zakończy się okres przejściowy, w którym wystawianie faktur ustrukturyzowanych jest dobrowolne.
Krajowy System e-Faktur służy do elektronicznego fakturowania, przy czym postać tego dokumentu jest ściśle określona i ustandaryzowana. Głównym zadaniem systemu jest obrót tym nowym typem faktury określanej mianem faktury ustrukturyzowanej. Dostosowanie jednostki do wystawiania i odbioru faktur w KSeF to duże wyzwanie, ponieważ wymaga nie tylko zmodyfikowania systemów informatycznych do komunikacji z KSeF, lecz także wprowadzenia odpowiednich zmian w procedurach – w zakresie wystawiania, odbioru, obiegu faktur.
Dla wielu podmiotów – zwłaszcza samorządu terytorialnego – wdrożenie KSeF okaże się przedsięwzięciem wyjątkowo złożonym. Na potrzeby VAT podległe im jednostki organizacyjne zostały bowiem scentralizowane i nowe procedury związane z korzystaniem z KSeF muszą to uwzględniać. Już teraz zatem warto przygotować się do zmian i nowości w fakturowaniu.
W publikacji „KSeF. Wdrożenie w sektorze finansów publicznych” wyjaśniono zwłaszcza:
co trzeba uwzględnić przy wdrażaniu KSeF – m.in. w jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego,
jakie są zasady wystawiania i przesyłania faktur ustrukturyzowanych,
jak korzystać z KSeF,
jakie są metody uwierzytelniania się w KSeF
którym pracownikom i w jaki sposób nadać uprawnienia dostępu do KSeF.


Dopełnieniem książki jest dołączona w formie odrębnej broszury ściąga księgowego pt. „Wdrożenie KSeF – nowe obowiązki dla głównego księgowego”.


Rok wydania2023
Liczba stron112
KategoriaPrawo finansowe
WydawcaInfor PL
ISBN-13978-83-8268-488-9
Numer wydania1
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje