Opowieści z dawnych Chin

Chińskie legendy, mity, opowiastki dydaktyczne i anegdoty historyczne

1 opinia

Format:

epub, mobi

RODZAJ DOSTĘPU

40,00

Format: epub, mobi

Cena początkowa:

Najniższa cena z 30 dni: 40,00 zł  


40,00

w tym VAT

W państwie Chu żył raz pewien człowiek biegły w fizjognomii, rozpoznawaniu charakteru człowieka po twarzy. Jego osądy były tak trafne, że wspominano je we wszystkich zakątkach państwa. Sam nawet król wezwał go w końcu na swój dwór. Przybyłego mistrza poprosił o zdradzenie sekretu.


Człek wyznał prosto i szczerze: „Wcalem nie biegły w czytaniu charakteru ni losów człowieka z jego oblicza. Wyroki me opieram na bacznej ocenie tych, których badany ma za przyjaciół”.


W tej książce:


Znajdziesz tu osiemdziesiąt jeden pięknych opowieści: mity, legendy, anegdoty dydaktyczne... słowem wszystko, na czym wychowywani byli dawni i współcześni Chińczycy. Piękna oprawa graficzna to ponad 140 kaligrafii, reprodukcji malarstwa i kolorowych zdjęć wraz z ciekawostkami nt. chińskiej kultury i wyjaśnieniami ich znaczenia.


Obce słowa, obce myśli


Dlaczego na kłamstwa Chińczycy mają zwrot „mowa demonów”? Dlaczego „pytać o kotły” oznacza aspirować do mistrzostwa lub przywództwa? Dlaczego mężczyzna kojarzący małżeństwa nazywa się „starcem pod księżycem”? Poznaj fascynujące opowieści przyniesione ze świata odległego w czasie i przestrzeni. Ze świata pełnego niezrozumiałych postępków, niezrozumiałych motywacji i niezrozumiałych słów... Gdy poznasz te opowieści, być może wykrzykniesz w myślach: „O! Nie pomyślałem o tym w ten sposób!”.


Rok wydania2022
Liczba stron304
KategoriaHistoria filozofii
WydawcaPolskie Towarzystwo Geopolityczne
ISBN-13978-83-961500-1-1
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje