Uzdrawiająca muzyka medytacyjna do masażu ciała dźwiękami, do Jogi, Zen, Reiki, Ayurvedy oraz do nauki i zasypiania. Cz. 3/3.

1 opinia

Format:

mp3

RODZAJ DOSTĘPU

14,73  19,90

Format: mp3

Cena początkowa: 19,90 zł (-26%)

Najniższa cena z 30 dni: 14,73 zł  


14,73

w tym VAT

Healing meditation music "Bells in the wind" to massage the body and mind with sounds.


Healing ZEN meditation music for massage of the body with sounds, for yoga, Reiki, Ayurveda and for sleeping for children and adults. It relaxes the body, calms the mind. It reduces stress and nervous tension. Instrumental music for SPA and background learning. This instrumental music is performed on the bells that make a sound to the Koshi playing in the wind and on a rain stick Didgeridoo.


Uzdrawiająca muzyka medytacyjna "Dzwonki na wietrze" do masażu ciała i umysłu dźwiękami, do Jogi, Zen, Reiki, Ayurvedy oraz do nauki i zasypiania.


Uzdrawiająca muzyka medytacyjna ZEN do masażu ciała dźwiękami podczas Reiki, Ayurvedy, podczas ćwiczeń jogi, a także na zasypianie dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Rozluźnia ciało, wycisza umysł i synchronizuje obie półkule ze sobą tak, aby poprawić myślenie i pozytywne postrzeganie świata. Jeśli lewa i prawa półkula nie są zsynchronizowane, jedna z nich staje się dominująca a nasz mózg pracuje „wąskotorowo” mając przykładowo zbytnio pobudzone emocje i słaby kontakt z logicznym, spokojnym myśleniem – jesteśmy nadmiernie pobudzeni emocjonalnie w stresie, nerwicy lub w obsesji maniakalnej i depresji. Często nasz mózg wykorzystuj zaledwie ułamek potencjalnych możliwości. Podczas synchronizacji półkul mózgowych zachodzi przechodzenie umysłu w stanem tworzenia. Badania wykazały, że osoby wybitne rozwinęły umiejętność sięgania do swoich rezerw wykorzystując znacznie ponad 10% możliwości swojego mózgu, niż przeciętny człowiek. Synchronizacja półkul mózgowych jest wciąż tajemniczym zagadnieniem, choć fizycy kwantowi odkryli za pomocą aparatury elektroencefalograficznej, zarejestrowali cykle aktywności bioelektrycznej mózgu tzw. fale mózgowe, oznaczanym za pomocą nazw liter alfabetu greckiego odpowiadają w dużym stopniu stany świadomości człowieka: gamma, beta, alfa, theta, delta. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, dlaczego jesteśmy pobudzeni i nie możemy się wyciszyć i jak się wtedy czujemy, a jak zachowuje się nasze ciało podczas rozluźnienia, miarowego oddechu i uspokojenia emocji. Wiele zależy od fal częstotliwości naszego mózgu, aby obniżyć jej częstotliwość i uspokoić umysł. Muzyka świetnie w tym pomaga..


Stan spoczynkowy rozpoczyna się od fali alfa (od 8 do 12 Hz częstotliwości pracy mózgu)l Jest charakterystyczny dla stanu relaksu podczas spoczynku lub masażu – kiedy to dźwięki, a raczej ich częstotliwości drgań wpływają na nasz umysł oraz na całe ciało. Wtedy może się odbyć uzdrawiający masaż ciała i możemy doznać odprężenia, gdy leżymy z zamkniętymi oczami, przed zaśnięciem i rano po przebudzeniu. Fala alfa a raczej umiejętność szybkiego wchodzenia w tę częstotliwość, jest wykorzystywana również w technikach szybkiego uczenia się.


Fale theta (zakres o częstotliwości 4–7 Hz pracy mózgu) są najczęściej występującymi falami mózgowymi podczas medytacji, transu, hipnozy, intensywnego marzenia, intensywnych emocji. Dla tej częstotliwości tok myśli staje się niespójny i zanikają związki logiczne, co wyraźnie widać na przykładzie myślenia w czasie marzeń sennych.


Natomiast od częstotliwości ok. 0,5 do 3 Hz pracy mózgu, na fali delta, jesteśmy w stanie najgłębszego snu, podczas głębokiej medytacji. Stan ten łatwo zaobserwować u niemowląt i małych dzieci.


Jak można poprawić komunikację między lewa i prawą półkulą?


Sekret polega na odpowiedniej „komunikacji” między lewą a prawą półkulą, czyli na synchronizacji obu półkul i nauczeniu się tego nawyku lub zastosowaniu specjalnie wygenerowanych dźwięki. Jest kilka sposobów m.in. specjalne ćwiczenia, aktywny sport, medytacja, masaż dźwiękami poprzez wyciszenie umysłu i ciała oraz słuchanie odpowiednich nagrań zawierających specjalne często kontrastowe częstotliwości dźwięków tzw. dudnienia różnicowe. To właśnie dudnienia różnicowe wykorzystuje się do synchronizacji półkul mózgowych. Są to specjalnie wygenerowane dźwięki, zaprogramowane tak, by wpłynąć na wytworzenie odpowiednich fale alfa, theta lub delta, przez mózg człowieka i wyciszyć umył. Za umysłem podąży ciało, a tu już krok do uzdrawiania i osiągnięcia dobrostanu. Stąd uzdrawiająca muzyka ma na celu pomóc nam w redukcji stresu wzywającego na stres oksydacyjny w komórkach promujący rozwój chorób, powinna również zmniejszać napięcia nerwowego i wyciszać depresję.


Muzyka azjatyckich dzwonków Koshi oraz deszczowego kij idealnie nadaje się tak do relaksu jak i do SPA oraz do pracy umysłowej czy też do nauki i zasypiania.


Rok wydania2021
KategoriaAlbumy, atlasy
WydawcaAkademia Rozwoju Coaching Życia
ISBN-13978-83-7853-587-4
Numer wydania1
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje