Ucz się z nami! Czytaj i pisz! Zestaw materiałów do nauki czytania i pisania. Część 2: Już czytam i piszę

-20%

Ucz się z nami! Czytaj i pisz! Zestaw materiałów do nauki czytania i pisania. Część 2: Już czytam i piszę

1 opinia

Format:

pdf, ibuk

DODAJ DO ABONAMENTU

WYBIERZ RODZAJ DOSTĘPU

60,00  75,00

Format: pdf

 

Dostęp online przez myIBUK

WYBIERZ DŁUGOŚĆ DOSTĘPU

Cena początkowa: 75,00 zł (-20%)

Najniższa cena z 30 dni: 45,00 zł  


60,00

w tym VAT

TA KSIĄŻKA JEST W ABONAMENCIE

Już od 24,90 zł miesięcznie za 5 ebooków!

WYBIERZ SWÓJ ABONAMENT

Książka „Już czytam i piszę” jest drugą częścią zestawu materiałów do nauki czytania i pisania pt. „Ucz się z nami! Czytaj i pisz!”. Jest przeznaczona dla dzieci 7- i 8-letnich ze szkół polonijnych, dzieci z doświadczeniem migracyjnym oraz tych o specjalnych potrzebach edukacyjnych, kształcących się w szkołach w kraju. Składa się z 24 tekstów zróżnicowanych pod względem form i gatunków wypowiedzi wraz z ćwiczeniami. Uczniowie poznają zasady budowania opowiadania, dialogu, listu elektronicznego, SMS-a, ogłoszenia, zaproszenia, życzeń, sprawozdania, kroniki klasowej, pamiętnika oraz informacji prasowej. Ćwiczenia rozwijają sprawność czytania ze zrozumieniem w powiązaniu z umiejętnościami mówienia i pisania oraz utrwalają i rozwijają zasób słownictwa, które dzieci poznały w pierwszej części zestawu – książce „Poznaję litery”.


Materiały były testowane w szkołach polonijnych w Perth i Glasgow w Szkocji, w Stavanger w Norwegii i w Borysławiu w Ukrainie, w klasach zerowych oraz w klasach pierwszych. Zostały bardzo pozytywnie ocenione przez nauczycieli, uczniów i rodziców.


Autorki materiału są lingwistkami pracującymi w Katedrze Języka Polskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W ramach Zespołu do Badań nad Akwizycją Języka Polskiego (https://polski-akwizycja.umk.pl) zajmują się procesem nabywania i uczenia się polszczyzny jako języka pierwszego, drugiego i odziedziczonego w aspekcie teoretycznym oraz praktycznym.


Rok wydania2024
Liczba stron176
KategoriaLiteratura edukacyjna dla dzieci
WydawcaWydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
ISBN-13978-83-231-5318-4
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje