Gniazdo. Rodzima wiara i kultura. Nr 1(30)/2023

-15%

Gniazdo. Rodzima wiara i kultura. Nr 1(30)/2023

1 ocena

Format:

pdf

KUP I POBIERZ

Format: pdf

25,50  30,00 (-15%)

Najniższa cena z 30 dni: 25,50 zł 

W ABONAMENCIE

od 3,50

Masz już abonament? Zaloguj się

TA KSIĄŻKA JEST W ABONAMENCIE

Już od 49,00 zł miesięcznie za 5 ebooków!

WYBIERZ SWÓJ ABONAMENT

Zapraszamy do zakupu numeru 1(30)/2023 „Gniazda” – ogólnopolskiego pisma o rodzimej wierze i kulturze tworzonego przez rodzimowierców dla rodzimowierców oraz miłośników Słowiańszczyzny.


W tym numerze czekają na was: dobre wieści o odnalezieniu ślężańskiej rzeźby Peruna; lista aktywnych gromad rodzimowierczych; garść felietonów i esejów dotyczących między innymi złożoności rodzimej wiary, dookreślenia słowiańskiej tożsamości poprzez rodzimą estetykę rozumianą na kilku poziomach czy korzyści płynących z pełnej i świadomej praktyki. W świetle zbliżającej się Kupały na pewno zainteresuje Was artykuł o wierzeniach zorientowanych wokół kwiatu paproci.


Możecie przeczytać wyczerpujące wywiady przeprowadzone z: Szymonem Góralczykiem, bajarzem współtworzącym grupę Karawana Opowieści, Sobieradem, członkiem kapeli Jerna, oraz Anną Olchawą odpowiedzialną za projekt Ols.


Nie zabrakło również recenzji – książkowych i muzycznych, ale nie tylko, bowiem nasi twórcy przyjrzeli się także inspirowanej słowiańską kulturą grze „Blacktail” i wystawie czasowej pt. „Wielka Lechia – wielka ściema” przygotowanej przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Warto skierować uwagę także na recenzję książki „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”, która jest zarazem przyczynkiem do refleksji o złożoności poszukiwania oraz definiowania tożsamości narodowo-etnicznej.


Z kolei w Galerii zobaczycie piękne prace Justyny Pateckiej-Lasek.


Zachęcamy do lektury!


Na okładce: fragment obrazu „Szał uniesień” Władysława Podkowińskiego.


Rok wydania2023
Liczba stron92
KategoriaEtnografia
WydawcaWydawnictwo Naukowe E Book
Numer wydania1
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

POLECAMY

Ciekawe propozycje