Gniazdo-rodzima wiara i kultura nr 3 (24)2021

Gniazdo-rodzima wiara i kultura nr 3 (24)2021

1 opinia

Format:

pdf, ibuk

DODAJ DO ABONAMENTU

WYBIERZ RODZAJ DOSTĘPU

20,00

Format: pdf

 

Dostęp online przez myIBUK

WYBIERZ DŁUGOŚĆ DOSTĘPU

Cena początkowa:

Najniższa cena z 30 dni: 15,20 zł  


20,00

w tym VAT

TA KSIĄŻKA JEST W ABONAMENCIE

Już od 24,90 zł miesięcznie za 5 ebooków!

WYBIERZ SWÓJ ABONAMENT

Oto trzeci numer Gniazda w tym roku. Zebrane w nim artykuły odnoszą do późnego lata i wczesnej jesieni, czasu ostatnich trudów Mokoszy. Świętujemy Mokoszowe, Plony, robimy zapasy... i koło roku toczy się dalej.
W tym numerze mamy dla Was trzy debiuty – Emilia Babin napisała parę słów o chlebie oraz podała własny przepis (polecamy), Karolina Marchewka przypomniała o tradycji zbierania grzybów, zaś Justyna Bazylewicz zaskoczyła komiksem Poblask.
Drugi nowy dział to „Śladami Słowian”, połączy on archeologię i turystykę słowiańską. Dobrze już Wam znana Justyna Michniuk zabiera nas do Zagori w Grecji – miejscowości zamieszkiwanej dawniej przez Słowian. Małgorzata Powroźnik kontynuuje cykl babojędzowy i skupia się na ujęciu psychoanalitycznym. Leszy zaprezentował wspaniałą kapliczkę Welesa pod Ślężą, a Wszemir Pomorski podzielił się wićmi gromad Drzewo Przodków i Jantar, w szczególności o Ogólnopolskim Święcie Welesa 2020 i 2021 oraz Międzynarodowej Konferencji religii etnicznych. Pietja Hudziak rozważa o powinnościach wynikających z wyznawania rodzimej wiary, a Skałosz powraca z modlitwami do Jaszy i Marzanny. Goria ma garść wieści ze świata nauki oraz bajkę o tym, jak to było dawniej. Po bajce czekają inspirowane nią kolorowanki autorstwa Karoliny Kuźdub. Oczywiście zachęcamy, by Wasze dzieci się nimi zajęły – jak zwykle zrobimy konkurs. Następnie w dziale literackim czeka na Was przegląd nowości książkowych o tematyce okołosłowiańskiej – autorstwa niezawodnego Grzegorza Antosika – natomiast w muzycznym znajdziecie wywiad z krakowskim Terrordome, mnóstwo recenzji muzycznych (w tym negatywnych – wiemy, że je doceniacie), przegląd Pogańskiego Grania oraz In memoriam autorstwa Witta Wilczyńskiego. Cieszymy się, że przypadły Wam do gustu wilczki i kod do playlisty na Spotify; oczywiście będą to stałe elementy Gniazda.
Kończy numer galeria prezentująca prace autorstwa Chorwatki Sanji Kolenko.
Zapraszamy do lektury!


Rok wydania2021
Liczba stron92
KategoriaEtnografia
WydawcaWydawnictwo Naukowe E Book
Numer wydania24
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje