Galeria malarstwa polskiego

1 opinia

Wydawca:

Aleksandria

Format:

mp3

RODZAJ DOSTĘPU

33,67  44,90

Format: mp3

Cena początkowa: 44,90 zł (-25%)

Najniższa cena z 30 dni: 26,94 zł  


33,67

w tym VAT

Galeria malarstwa polskiego to wydany w formie audiobooka zapis rozmów Urszuli Kluz z historykiem sztuki Jackiem Kawałkiem. W kolejnych odcinkach cyklu prezentowane są sylwetki najwybitniejszych polskich malarzy. Śledząc ich losy poznajemy przemiany jakie dokonywały się w naszej kulturze na przełomie XIX i XX wieku. Cykl zawiera omówienie twórczości mistrzów malarstwa polskiego, a także dzieł ważnych dla polskiej kultury i polskiej duchowości.


Jacek Kawałek, znakomity znawca tematu, ze swadą wprowadza nas w zdumiewający świat polskiego malarstwa, obalając mity dotyczące jego rzekomo przeciętnego miejsca w dorobku kulturalnym Europy.


Rozmowy po raz pierwszy ukazały się na antenie Radia VIA – Katolickiego Radia Rzeszów w grudniu 2015r., gdzie przez ponad 2 lata były prezentowane w cotygodniowych audycjach p.t. : „Radiowa galeria malarstwa polskiego”. Z uwagi na ochronę praw autorskich wersja audiobookowa nie zawiera muzyki, która towarzyszyła audycjom radiowym.


Urszula Kluz pochodzi z Łańcuta, ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale Wychowania Muzycznego, a także studia podyplomowe z zakresu muzykoterapii, dziennikarstwa i edukacji plastycznej. Przez wiele lat współpracowała z lokalnymi rozgłośniami: Radiem VIA i Polskim Radiem Rzeszów. Na co dzień prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi i młodzieżą.


Jacek Kawałek urodził się w Jaśle. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu i Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1986 – 2014 był nauczycielem w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Michałowskiego oraz Zespole Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Od roku 1974 do końca 1981 publikował recenzje oraz artykuły na temat sztuki. Po roku 1989 współpracował z lokalnymi pismami kulturalnymi oraz Radiem VIA. Odznaczony Złotą Odznaką Związku Polskich Artystów Plastyków.


Fragmenty I i II Menueta z I Suity wiolonczelowej G-dur BWV 1007 J.S. Bacha wykonał Mirosław Makowski


Rok wydania2023
KategoriaLiteratura faktu
WydawcaAleksandria
ISBN-13978-83-6750-184-2
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje