Seryjni mordercy

Moje dwadzieścia lat pracy w FBI

1 opinia

Wydawca:

Filia

Format:

epub, mobi

RODZAJ DOSTĘPU

47,32  59,90

Format: epub, mobi

Cena początkowa: 59,90 zł (-21%)

Najniższa cena z 30 dni: 35,94 zł  


47,32

w tym VAT

Bardzo prawdziwe… Absolutnie hipnotyzujące. - Ann Rule


Stając twarzą w twarz z najbardziej przerażającymi mordercami Ameryki, doświadczony agent FBI Robert K. Ressler nauczył się rozpoznawać potwory, które kryją się wśród nas.


Robert K. Ressler na podstawie dowodów znalezionych w miejscach zbrodni opracowuje profile psychologiczne sprawców. Analizując typ wybranej ofiary, sposób odebrania życia czy – często makabryczne – trofea, jakie ze sobą zabierają, odkrywa tożsamość bezwzględnych morderców. Wchodzi za mury więzienia, by wysłuchać osobliwych relacji z pierwszej ręki od niezliczonej rzeszy skazanych morderców, w tym od Teda Bundy’ego, Johna Wayne’a Gacy’ego, Edmunda Kempera czy Syna Sama.


Podróż do wnętrza umysłu przestępcy w celu zrozumienia, jak i dlaczego zabija, jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych przez FBI, by pomóc policji schwytać zabójców, którzy wciąż pozostają na wolności.


Autor jest pierwowzorem postaci agenta Billa Tencha z hitowego serialu Davida Finchera Mindhunter. Doradzał też Thomasowi Harrisowi w trakcie pracy nad Milczeniem owiec.


Rok wydania2024
Liczba stron448
KategoriaLiteratura faktu
WydawcaFilia
ISBN-13978-83-8357-318-2
Numer wydania1
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje