Oppenheimer

-25%

Oppenheimer

Triumf i tragedia ojca bomby atomowej

1 opinia

Wydawca:

Replika

Format:

epub, mobi

RODZAJ DOSTĘPU

43,43  57,90

Format: epub, mobi

Cena początkowa: 57,90 zł (-25%)

Najniższa cena z 30 dni: 34,74 zł  


43,43

w tym VAT

Nagrodzona Pulitzerem, wybitna biografia ojca bomby atomowej


Po zrzuceniu przez Amerykanów bomby atomowej na Hiroszimę, Robert Oppenheimer okrzyknięty został najsłynniejszym naukowcem swego pokolenia. Dla wielu stał się także współczesnym ucieleśnieniem mitu o Prometeuszu, człowiekiem zmagającym się z konsekwencjami postępu naukowego, do którego przyłożył rękę.
Pierwsza połowa XX wieku była złotym okresem fizyki teoretycznej, jednak obserwując w praktyce konsekwencje własnych odkryć, Oppenheimer stanowczo sprzeciwił się dalszemu rozwojowi broni atomowej, w szczególności bomby wodorowej. Krytykował plany sił powietrznych dotyczące potencjalnego przeprowadzenia niewyobrażalnie niebezpiecznej dla ludzkości wojny nuklearnej.
Książka dogłębnie przedstawia życie i czasy Roberta Oppenheimera, ujawniając wiele zdumiewających i bezprecedensowych szczegółów, intryg i napięć. To portret genialnego i ambitnego, a zarazem złożonego i pełnego wad człowieka, który na zawsze zmienił świat.


Już wkrótce premiera filmu w reżyserii Christophera Nolana. W rolach głównych wystąpią m.in. Cillian Murphy, Robert Downey Jr., Matt Damon i Emily Blunt


Rok wydania2022
Liczba stron800
KategoriaLiteratura faktu
WydawcaReplika
TłumaczenieJanusz Błaszczyk
ISBN-13978-83-67295-96-3
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje