W dobrej wierze

W dobrej wierze

Co będzie z Kościołem w XXI wieku?

1 opinia

Wydawca:

Esprit

Format:

epub, mobi

RODZAJ DOSTĘPU

44,90

Format: epub, mobi

Cena początkowa:

Najniższa cena z 30 dni: 33,23 zł  


44,90

w tym VAT

lJak na Kościół wpłynęła abdykacja Benedykta XVI?


Co przyniósł pontyfikat Franciszka?


Czy trwający synod o synodalności będzie faktycznie lekarstwem czy raczej spotęguje objawy choroby i doprowadzi do schizmy i podziałów?


Kardynał Gerhard Müller, wybitny teolog i były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, po raz pierwszy dzieli się szczerą opinią na temat najważniejszych wydarzeń ostatnich dwóch pontyfikatów i obecnej sytuacji Kościoła katolickiego. W nieocenzurowanym wywiadzie z watykanistką Francą Giansoldati omawia politykę zagraniczną Watykanu, problemy z podążaniem za doktryną, postępowanie w przypadku skandali pedofilskich, kwestie płci, aborcji oraz abdykację Benedykta XVI i prognozy dotyczące następnego konklawe. Wnikliwa i poruszająca analiza kardynała pokazuje, z jakimi wyzwaniami katolicy będą musieli się zmierzyć w przyszłości, a także uświadamia czytelnika, że naszym głównym zadaniem już teraz jest ochrona wiary i Kościoła.


KARDYNAŁ GERHARD MÜLLER–niemiecki duchowny katolicki, biskup diecezjalny Ratyzbony w latach 2002–2012 . Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary oraz przewodniczący Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”. Od 2014 roku kardynał diakon. Autor wielu ksiazek, m.in.Jedność wiary, Cud nieśmiertelności.


FRANCA GIANSOLDATI– znana i nagradzana włoska dziennikarka, pisarka i felietonistka. Autorka licznych książek i wywiadów. Mieszka i pracuje w Rzymie.


Ilekroć kard. Gerhard Müller zabiera publicznie głos, tylekroć można być pewnym, że padną słowa ważne i głęboko przemyślane. Tak jest i tym razem w rozmowie rzece z włoską autorką, Francą Giansoldati. Mnie najbardziej uderzyły dwa wątki. Pierwszy: opowieść o losach rodziny kardynała i jej postawie wobec reżimu narodowych socjalistów. Kardynał Müller, wielki przyjaciel Polski i Polaków, pokazał, w jak trudnym położeniu znalazł się Kościół katolicki w Niemczech w chwili, gdy Hitler zdobył władzę demokratycznie. I drugi: rzymska perspektywa myśli niemieckiego teologa. Rzym to jego duchowa ojczyzna. Odnowa Kościoła może przyjść tylko przez odzyskanie tego, co rzymskie i łacińskie. Nie ma tu żadnej dowolności – stąd ostra krytyka tych, co „rzymskość” uważają za coś przypadkowego i nieznaczącego. W dobrej wierze to pasjonująca książka, godna polecenia każdemu, kto szuka odpowiedzi na kryzys katolicyzmu i chce wiedzieć, jaka będzie przyszłość religii.


Paweł Lisicki,


redaktor naczelny „Do Rzeczy”


W dobrej wierze to pasjonująca książka, godna polecenia każdemu, kto szuka odpowiedzi na kryzys katolicyzmu i chce wiedzieć, jaka będzie przyszłość religii. Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy” Nauczanie Kościoła chyba jeszcze nigdy dotąd nie było pogrążone w tak wielkim zamęcie. Kardynał Gerhard Müller jako Strażnik Wiary u boku dwóch papieży dowiódł, że jest gotów głosić Ewangelię w całej pełni jej radykalizmu. Niczego nie potrzebujemy teraz bardziej niż tej pełnej otwartości na Prawdę w Jezusie Chrystusie. Ta książka doskonale o tym przypomina. Paweł Chmielewski, dziennikarz, publicysta Pch24


Rok wydania2023
Liczba stron224
KategoriaReligioznawstwo
WydawcaEsprit
TłumaczenieAnna Gogolin
ISBN-13978-83-67925-02-0
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje