X

  SPIS TREŚCI:
  
  OD REDAKTORA: Kulawe prawo – Sabina Augustynowicz ― s.4
  
  WYDARZENIA:
  ― III Forum dla Zarządców; Jacek Sawicki ― s.6 (Relacja z seminarium zorganizowanego w dniu 22.10.2013 r. w Warszawie przez redakcję miesięcznika ADMINISTRATOR)
  
  Z WIZYTĄ U…:
  ― Jestem energetycznym szerpą! – rozmowa z prof. dr. hab. Krzysztofem Żmijewskim, Sekretarzem Generalnym Społecznej Rady ds. Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej; Helena Śpiewak ― s.8 (W rozmowie o poglądach profesora na sprawy poszanowania energii i energetyki nie tylko w Polsce)
  
  PRAWO:
  ― Alternatywne metody głosowania we wspólnocie; Marta Chmielewska ― s.10 (Autorka przedstawia inne niż tradycyjne, często od nich wygodniejsze, sposoby głosowania we wspólnocie oraz środki ostrożności, jakie należy zachować przy ich stosowaniu.)
  
  PRAWO – orzecznictwo sądowe:
  
  ― Indywidualne zbieranie głosów i daszki nad balkonami ― s.11 (Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim stwierdził, że daszki mogą stanowić część nieruchomości. W notce o szczegółach tej wykładni.)
  
  ― Po drugiej stronie lustra – Mieszczanin ― s.12 (Lustrem dla nieruchomości jest rzetelna analiza jej finansów. W tekście uwagi dotyczące oprogramowania umożliwiającego jej przeprowadzenie.)
  
  ― Licytacja mieszkań zgodna z Konstytucją; Irena Scholl ― s.14 (TK uznał art. 16 ust. 1 ustawy o własności lokali, umożliwiający sprzedaż licytacyjną, nie tylko za przydatny, lecz wręcz za konieczny dla ochrony praw pozostałych właścicieli lokali. Argumentacja w tekście.)
  
  ― Teraz o licytacji mieszkań spółdzielczych; Irena Scholl ― s.15 (Rozmowa z Jerzym Jankowskim – prezesem Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP – o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. art. 16 ust. 1 ustawy o własności lokali, umożliwiającego sprzedaż licytacyjną)
  
  ― Zwierzęta na osiedlu; Maciej Kamiński ― s.16 (W artykule o prawnych możliwościach działania zarządcy nieruchomości wobec zwierząt domowych, ptactwa oraz dzikich zwierząt żyjących w sąsiedztwie budynków.)
  
  FINANSE:
  ― Efektywne zarządzanie budżetem nieruchomości; Katarzyna Czajkowska ― s.18 (W artykule ważne uwagi dotyczące podsumowań i planów budżetowych w zarządzaniu nieruchomościami. Wśród tematów m.in.: o czym należy pamiętać, co trzeba brać pod uwagę i co charakteryzuje poszczególne rodzaju budżetów.)
  
  ― Zarządzanie współwłasnością a VAT; Stella Brzeszczyńska ― s.20 (Autorka wyczerpująco omawia stan prawny kwestii płatności podatku VAT w sytuacji współwłasności wynajmowanych nieruchomości.)
  
  ― Premia kompensacyjna ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów przyznawana przez Bank Gospodarstwa Krajowego ― s.23 (Tekst zawiera podstawowe informacje na temat premii kompensacyjnej)
  
  INTERPRETACJE PODATKOWE:
  ― Zwrot za zużytą energię elektryczną do węzła cieplnego ― s.24 (Zdaniem Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi, zwrot za zużytą energię elektryczną do węzła cieplnego jest uzyskanym przez nią przychodem związanym z zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania lokali. Dlatego jest objęty zwolnieniem, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Szczegóły w notatce.)
  
  ― Dochód z tytułu najmu stanowisk postojowych ― s.24 (Zdaniem Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi, dochód z tytułu najmu stanowisk postojowych, z których korzystają wyłącznie mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej, można zakwalifikować do gospodarki zasobem mieszkaniowym, a tym samym – skorzystać ze zwolnienia od podatku pod warunkiem wydatkowania go na cele mieszkalne. Szczegóły w notatce.)
  
  ZARZĄDZANIE:
  ― Lepiej zapobiegać niż naprawiać; Danuta Gąsiorowska ― s.25 [Ubezpieczenie od różnych zdarzeń (włamanie, powódź, pożar) oraz OC to dziś dla wspólnoty konieczność, by nie musieć samodzielnie ponosić ich kosztów. Autorka informuje co warto wiedzieć przy wyborze ubezpieczyciela i na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy.]
  
  ― Gra o rynek – rozmowa z Tadeuszem Kosiorem, prezesem Zespołu Zarządców Nieruchomości; - Sabina Augustynowicz ― s.27 (Uwagi rozmówcy nt. rynku zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi w kontekście 20 lat funkcjonowania ustawy o własności lokali)
  
  ZARZĄDCA PUBLICZNY:
  ― Nadzór i administracja budowlana; Jarosław Kowszuk ― s.29 (Artykuł traktuje o kompetencjach i podziale organów administracji architektoniczno-budowlanej oraz organów nadzoru budowlanego. Autor nakreśla rolę gminy, a przy tym wymienia zakresy obowiązków instytucji związanych z tym obszarem.)
  
  PSYCHOLOGIA W ZARZĄDZANIU:
  ― Porozumienie bez przemocy wg M. Rosenberga; Anna Dessoulavy-Śliwińska ― s.31 (Autorka wyjaśnia, na czym polega teoria Porozumienia Bez Przemocy, w jaki sposób ułatwia ona komunikację i zwiększa jej efektywność oraz poprawia samopoczucie interlokutorów.)
  
  EKSPLOATACJA:
  ― Jesień – czas na elewacje; Jacek Sawicki ― s.33
  (W artykule o tym jak należy zabezpieczyć elewację na okres zimowy)
  
  ― Klatka schodowa bez pyłu i kurzu ― s.35 (Remont klatek schodowych nie musi oznaczać uporczywego pyłu. Może trwać krócej niż zwykle i dawać efekt na dłużej niż ten poprzedni. A wszystko za rozsądne pieniądze. W publikacji podpowiedzi jak prace takie można przeprowadzić.)
  
  ― By i klatka schodowa cieszyła oko; Sebastian Czernik, Sabina Augustynowicz ― s.36 (W publikacji o sposobach prowadzenia prac tynkarskich na klatkach schodowych z użyciem gipsów szpachlowych i gładzi gipsowych)
  
  ― 22 lata doświadczenia firmy Minol Sp. z o.o. na rynku polskim; Barbara Chrapek ― s.38 (Rozmowa z Wolfgangiem Steinem, prezesem zarządu Minol Sp. z o.o., należącej do międzynarodowej Grupy Minol ZENNER, jednej z wiodących firm w dziedzinie
  nowoczesnej techniki pomiarowej i indywidualnych rozliczeń zużycia mediów.)
  
  ― Zdalny odczyt mediów; Agnieszka Antoszewska ― s.40 (Rozliczanie mediów to jedna z najważniejszych kwestii dotyczących korzystania z budynków mieszkalnych. Niniejszy artykuł zawiera przegląd nowoczesnych metod odczytu mediów, który ułatwia wykonanie tej czynności.)
  
  ― Przegląd systemów odczytu mediów ― s.42 (Zestawienie wybranych systemów odczytu mediów firm i marek BMeters, Brunata, ista Polska, Mirometr, itron Polska oraz Techem Techniki Pomiarowe)
  
  POCZTA „ADMINISTRATORA”:
  ― Problemy z funduszem remontowym; Janusz Gdański ― s.50 (Jednym z tematów budzących kontrowersje w ustawie z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali są spory prawne dotyczące np. prawa do zwrotu właścicielom sprzedającym swoje lokale zgromadzonych, a niewykorzystanych środków zgromadzonych w funduszu remontowym)
  
  INFORMATOR:
  ― Konferencje i szkolenia dla zarządców nieruchomości ― s.52
  ― Indeks firm ― s.52
  
  Facility Management 11/2013
  
  PASAŻ FM:
  ― Przeszklenia budynku a współczynniki ― s.3[FM] (Szczegóły zmian z dniem 1.01.2014 r. warunków technicznych dla stolarki otworowej w nowo budowanych lub termomodernizowanych obiektach)
  
  ― Dom pod kontrolą ― s.3[FM] (O uniwersalnej aplikacji zapewniającej użytkownikom lepszy dostęp do systemów zarządzania budynkiem oraz obserwację działania instalacji klimatyzacyjnych.)
  
  ― Szyfrowanie pamięci ― s.3[FM] (O wprowadzeniu przez jedną z wiodących firm na rynku pamięci szyfrowanych pamięci flash)
  
  Zamek zamkowi nierówny; Marek Mejssner ― s.4[FM] (W artykule przedstawiono charakterystyki najnowocześniejszych rodzajów zamków do drzwi, gwarantujących zwiększony poziom bezpieczeństwa mieszkańców.)
  
  Alarm czujnikami stoi; Marek Mejssner ― s.6[FM] (Czujniki alarmowe to podstawowe narzędzia gwarantujące bezpieczeństwo domu inteligentnego. Tekst opisuje ich rodzaje, podobieństwa i różnice.)
  
  - Ustawa śmieciowa a wygląd osiedla ― s.8[FM] (W publikacji o proponowanych rozwiązaniach altan śmietnikowych wg oferty ich producenta, firmy GMS Nawojowa.)
Administrator 11/2013
- 5%

SZCZEGÓŁY WYDANIA

Spis treści

Liczba stron  

60

Kategoria

Inne

Numer wydania

11

Język publikacji

polski

Rozmiary plików do pobrania

pdf - 5,41 MB

Akceptowalne sposoby płatności

Karta kredytowa, przelew elektroniczny, płatny SMS

Informacja o sprzedawcy

Ravelo Sp. z o.o.

0.0 / 5 (0 głosów)
Wypożyczenie

Dostęp online przez aplikację myIBUK. Formaty plików: ibuk

X Format IBUK - ebook dostępny do wypożyczenia

- format książki elektronicznej
- bez instalowania oprogramowania, wystarczy przeglądarka internetowa oraz dostęp do Internetu,
- książka dostępna na Twojej półce w koncie myIBUK,
- dodatkowe funkcje: dodawanie notatek, tagów, zaznaczania fragmentów i cytatów,
- po pobraniu książka dostępna również bez dostępu do internetu.

Więcej informacji o formacie i wymaganiach technicznych IBUK »


od 4,92

Wypożycz teraz
Szybki zakup
Kup i pobierz. Formaty plików: pdf
X Format PDF

PDF jest formatem publikacji elektronicznych charakteryzującym się stałym układem tekstu oraz ilustracji i nie dopasowuje się dowolnie do szerokości ekranu. Pliki PDF mogą zawierać interaktywne spisy treści, linkujące przypisy i inne rozwiązania stosowane w tekstach elektronicznych.

Więcej informacji o formacie i wymaganiach technicznych PDF
 
X Znak wodny

Zabezpieczenie to zwane również potocznie watermarkiem. Zabezpieczenie nakłada się na pliki indywidualnie i niepowtarzalnie w sposób jawny i ukryty. Każdy zakupiony e-book/audiobook staje się unikatowy i pozwala na jednoznacznie określenie właściciela pliku w przypadku nieuprawnionego użytkowania polegającego np. na umieszczeniu ebooka w internetowych serwisach wymiany plików. Jest to rozwiązanie, które bez względu na system operacyjny nie wymaga od użytkowników zakupu ani instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania do odczytywania plików co czyni je bardzo wygodnym i popularnym.

Więcej informacji o zabezpieczeniu znakiem wodnym

13,50

12,83

Kup teraz
Kup na prezent »   

Opis

ADMINISTRATOR to miesięcznik adresowany do zarządców nieruchomości budynkowych: m.in. spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, towarzystw budownictwa społecznego oraz firm zarządzających nieruchomościami.


W numerze m.in.:
● Fala niekompetencji zaleje rynek,
● Życie, zdrowie, mieszkanie a deregulacja zawodów,
● Zmiany w podatku VAT,
● Bezpieczeństwo w centrum handlowym,
● Standard HQE.


Sprawd? nowy abonament - to si? op?aca!
Ebook dost?pny w abonamencie
Inne ebooki autora Inne ebooki wydawcy Bestsellery w kategorii

Oceny użytkowników

Średnia ocena: ( 0 )
0
0
0
0
0
Oceń:  
Opinie użytkowników
Bądź pierwszy!