X

  SPIS TREŚCI:
  
  OD REDAKTORA: Pomyślnych wiatrów na Nowy Rok; – Sabina Augustynowicz s.4
  
  WYDARZENIA:
  ― Pro aequo et bono ― s.6 [Informacja o wręczeniu Sabinie Augustynowicz, redaktor naczelnej miesięcznika ADMINISTRATOR, medalu „Zasłużony dla Polskiego Rynku Nieruchomości podczas jubileuszowej konferencji (14.12.2013 r.), zorganizowanej w Łodzi z okazji dziesięciolecia Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości]
  
  ― Budynki pełne energii ― s.6 (Wnioski z II edycji Targów Modernizacji Budynków zorganizowanych w dniach 28-29 listopada 2013 r. w Krakowie)
  
  PRAWO:
  ― Uwaga! Ważne dla życia i zdrowia!; – Irena Scholl ― s.8 (Rozważania dotyczą ważnych kwestii spoczywających w gestiach zarządów nieruchomości związanych z problematyką zarządzania wodą pitną oraz utrzymaniu jej jakości na odpowiednim poziomie, jak też jakości stanu technicznego budynków pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego, jakości instalacji gazowych i innych.)
  
  ― Fala niekompetencji zaleje rynek nieruchomości; – Justyna Łukaszewicz ― s.12 (Deregulacja zawodów zarządcy nieruchomości i pośrednika w obrocie nieruchomościami, która stanie się faktem 1 stycznia, przyniesie więcej szkód niż pożytku. - Dlaczego? - Wyjaśnienia w tekście.)
  
  ― Jeden zarząd, dwie umowy na te same prace; – Paweł Puch ― s.14 (W jednej ze wspólnot czteroosobowy zarząd zawarł równolegle dwie (acz obie prawomocne) umowy na ten sam zakres prac remontowych i zwrócił się do redakcji z prośbą o wyjaśnienie, co teraz i czy jest jakiś wyrok sądu, nakazujący czteroosobowemu zarządowi podejmowanie uchwał większością.)
  
  ORZECZNICTWO SĄDOWE:
  ― Dochodzenie zapłaty zaległości czynnością zwykłą zarządu ― s.15 (Zdaniem Sądu Okręgowego w Słupsku czynności polegające na reprezentowaniu przed organami administracyjnymi i sądami, zmierzające do ochrony rzeczy wspólnej, są czynnościami zachowawczymi i wchodzą w zakres czynności zwykłego zarządu. Zatem wystąpienie przez wspólnotę mieszkaniową przeciwko jej członkowi z pozwem o zapłatę sumy pieniężnej z tytułu obciążających go kosztów na rzecz wspólnoty, stanowi czynność zwykłego zarządu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o własności lokalu.)
  
  ― Eksmisja byłego małżonka ― s.15 (O pewnym rozstrzygnięciu Sądu Okręgowego w Olsztynie dotyczącym ograniczenia prawa do dziedziczenia mieszkania przez rozwodzącego się współmałżonka, który nie jest jego właścicielem)
  
  ― Budowa kominka w lokalu ― s.15 (Sąd Okręgowy w Gdańsku wypowiedział się ws. braku uprawnień wspólnoty mieszkaniowej do podejmowania uchwał ingerujących w prawo własności lokali)
  
  FINANSE:
  ― Zmiany w podatku VAT; Stella Brzeszczyńska ― s.17 (W artykule o perspektywach zapowiadanych na rok 2014 zmian dotyczących sposobów naliczania podatku VAT za zdarzenia gospodarcze będące w gestii zarządców nieruchomości.)
  
  INTERPRETACJE PODATKOWE:
  ― Refakturowanie kosztów ciepła na rzecz innych wspólnot mieszkaniowych ― s.19 (Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi dotycząca kwestii opodatkowania wspólnot mieszkaniowych przychodów z tytułu odsprzedaży dostarczanego im ciepła)
  
  ZARZĄDZANIE:
  
  ― Umowa sprzedaży nieruchomości; Wiesław Wojak ― s.20 (Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie, kiedy dokładnie następuje przejście własności nieruchomości ze sprzedającego na kupującego. Artykuł m.in. przytacza rozwiązania stosowane w prawodawstwie niemieckim i francuskim.)
  
  ZARZĄDCA PUBLICZNY:
  ― Łamiemy stereotypy – z Wojciechem Albańskim, dyrektorem ZGN Mokotów, rozmawia Mateusz Madej ― s.22 (Tematem rozmowy są doświadczenia związane z jakością zarządzania nieruchomościami w budżetowej jednostce samorządowej, która uzyskała laur „Mazowieckiej Firmy Roku”.)
  
  ― Okazja bez rewelacji; Jarosław Kowszuk ― s.23 (Artykuł traktuje o zmianach w ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, dotyczących najmu okazjonalnego, a także o wpływie tych zmian na sytuację gmin.)
  
  PSYCHOLOGIA W ZARZĄDZANIU:
  ― O wypaleniu zawodowym; Anna Dessoulavy-Śliwińska ― s.24 (Wypaleniu zawodowemu można i trzeba zapobiegać, zanim zdewastuje życie zawodowe i prywatne. Jak to zrobić? Autorka podaje niektóre pomocne metody i sygnały ostrzegawcze, które powinny skłonić pracujących do zmian w życiu.)
  
  EKSPLOATACJA:
  
  ― Czy warto zmienić dostawcę energii? – Janusz Strzyżewski ― s.26 (Od początku 2013 r. gwałtownie rośnie liczba osób, które zmieniły dostawcę energii. W publikacji o tym jak to się robi i jakie mogą być zagrożenia.)
  
  ― Grzyby i glony na elewacjach to już nie problem ― s.30 (W tekście o skutecznych sposobach napraw elewacji porażonych przez i glony z wykorzystaniem biobójczych systemów tynkarskich firmy Mapei.)
  
  ― Osuszanie, odgrzybianie; Jacek Sawicki ― s.32 (Wilgoć w budynkach stwarza wiele problemów, nader wszystko szkodzi murom i zdrowiu mieszkańców. Autor pisze jak przed nią się uchronić oraz jak walczyć z towarzyszącymi jej grzybami i pleśniami.)
  
  ― Nowy Expert – program dający konkretną wiedzę i umiejętności ― s.34 (Rozmowa z Emilią Pietrzak, właścicielką firmy „Nowy Materiał” z Ostrzeszowa, na temat uczestnictwa w innowacyjnych warsztatach w ramach projektu Nowy Ekspert zorganizowanego przez Fundację Poszanowania Energii.)
  
  ― Światło dobrze dawkowane; Marek Mejssner ― s.35 (Oświetlanie budynków pełni różne funkcje: zwiększa bezpieczeństwo, ułatwia poruszanie się, zwłaszcza po zmroku, poprawia estetykę przestrzeni. Autor przedstawia kilka ciekawych i godnych zapamiętania rozwiązań.)
  
  ― „Będzie grubo”, czyli co nas czeka przy termomodernizacji budynków od 1 stycznia 2014 roku; Bartłomiej Ślezioński ― s.37 (Od 1 stycznia 2014 r. wchodzi w życie rozporządzenie w sprawie termomodernizacji budynków, zgodnie z którym trzeba będzie zdecydowanie zwiększyć grubość izolacji ścian budynków. Autor przywołuje najbardziej istotne zmiany i uzupełnia osobistymi spostrzeżeniami.)
  
  ― Finansowanie wind; Agnieszka Zygmunt ― s.40 (W tekście o różnych możliwościach finansowania przedsięwzięć dot. modernizacji wind)
  
  ― Wełna climowool do izolacji fasad wentylowanych i ścian trójwarstwowych ― s.42
  
  ZIELEŃ:
  ― Kule małe i duże; Anna Skórkowska ― s.44 (W artykule o walorach estetycznych kulistych form drzew i krzewów nasadzonych na osiedlach)
  
  ― Maszyny Kärcher na ulicach twojego miasta ― s.47 (Opisy wybranych maszyn, urządzeń wysokociśnieniowych i wielosezonowych ciągników komunalnych firmy Kärcher przeznaczonych do utrzymania terenów miejskich i gminnych)
  
  POCZTA „ADMINISTRATORA”:
  ― Parkowanie we wspólnocie mieszkaniowej; Paweł Puch ― s.46 (W tekście o zasadach umiejscowienia miejsc parkingowych oraz uregulowaniu zasad korzystania z parkingu)
  
  INFORMATOR:
  ― Konferencje i szkolenia dla zarządców nieruchomości ― s.48
  
  ― Indeks firm ― s.48
  
  FACILITY MANAGEMENT 12/2013:
  
   ― PASAŻ FM:
   ― Hotel Bristol sprzedany ― s.3[FM] (O sprzedaży warszawskiego hotelu Bristol przez firmę Starwood Hotels and Resorts)
  
   ― Nowy biurowiec przy ul. Cybernetyki s.3[FM] (Informacja o planach zagospodarowania nieruchomości zlokalizowanej w rejonie ulic Cybernetyki i Wynalazek w Warszawie)
  
   ― Jones Lang LaSalle jako Consultant/Letting Agent of the Year ― s.3[FM] [Info o wygraniu przez firmę Green Jones Lang LaSalle III edycji konkursu CEE w kategorii Consultant/Letting Agent of the Year (Agencja Roku)]
  
   ― REPORTAŻ FM:
   ― Q22 – reportaż Katarzyny Czajkowskiej ― s.4[FM] (Opis inwestycji Q22 budowanej w Warszawie)
  
   ― Facility Management:
   ― Bezpieczeństwo klientów w centrum handlowym; Małgorzata Waszkiewicz ― s.6[FM] (Rozmowa ze Sławomirem Murawskim, dyrektorem Manufaktury. Jej tematem jest bezpieczeństwo odwiedzających centrum handlowe usytuowane w rewitalizowanym kompleksie)
  
   ― Zrównoważony rozwój po francusku, czyli standard HQE; Małgorzata Bachara ― s.8[FM] (Publikacja przedstawia systemy certyfikacji HQE oraz Living Buildings)
Administrator 12/2013
- 5%

SZCZEGÓŁY WYDANIA

Spis treści

Liczba stron  

56

Kategoria

Inne

Numer wydania

12

Język publikacji

polski

Rozmiary plików do pobrania

pdf - 9,53 MB

Akceptowalne sposoby płatności

Karta kredytowa, przelew elektroniczny, płatny SMS

Informacja o sprzedawcy

Ravelo Sp. z o.o.

0.0 / 5 (0 głosów)
Wypożyczenie

Dostęp online przez aplikację myIBUK. Formaty plików: ibuk

X Format IBUK - ebook dostępny do wypożyczenia

- format książki elektronicznej
- bez instalowania oprogramowania, wystarczy przeglądarka internetowa oraz dostęp do Internetu,
- książka dostępna na Twojej półce w koncie myIBUK,
- dodatkowe funkcje: dodawanie notatek, tagów, zaznaczania fragmentów i cytatów,
- po pobraniu książka dostępna również bez dostępu do internetu.

Więcej informacji o formacie i wymaganiach technicznych IBUK »


od 4,92

Wypożycz teraz
Szybki zakup
Kup i pobierz. Formaty plików: pdf
X Format PDF

PDF jest formatem publikacji elektronicznych charakteryzującym się stałym układem tekstu oraz ilustracji i nie dopasowuje się dowolnie do szerokości ekranu. Pliki PDF mogą zawierać interaktywne spisy treści, linkujące przypisy i inne rozwiązania stosowane w tekstach elektronicznych.

Więcej informacji o formacie i wymaganiach technicznych PDF
 
X Znak wodny

Zabezpieczenie to zwane również potocznie watermarkiem. Zabezpieczenie nakłada się na pliki indywidualnie i niepowtarzalnie w sposób jawny i ukryty. Każdy zakupiony e-book/audiobook staje się unikatowy i pozwala na jednoznacznie określenie właściciela pliku w przypadku nieuprawnionego użytkowania polegającego np. na umieszczeniu ebooka w internetowych serwisach wymiany plików. Jest to rozwiązanie, które bez względu na system operacyjny nie wymaga od użytkowników zakupu ani instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania do odczytywania plików co czyni je bardzo wygodnym i popularnym.

Więcej informacji o zabezpieczeniu znakiem wodnym

13,50

12,83

Kup teraz
Kup na prezent »   

Opis

ADMINISTRATOR to miesięcznik adresowany do zarządców nieruchomości budynkowych: m.in. spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, towarzystw budownictwa społecznego oraz firm zarządzających nieruchomościami.


W numerze m.in.:
● Fala niekompetencji zaleje rynek,
● Życie, zdrowie, mieszkanie a deregulacja zawodów,
● Zmiany w podatku VAT,
● Bezpieczeństwo w centrum handlowym,
● Standard HQE.


Sprawd? nowy abonament - to si? op?aca!
Ebook dost?pny w abonamencie
Inne ebooki autora Inne ebooki wydawcy Bestsellery w kategorii

Oceny użytkowników

Średnia ocena: ( 0 )
0
0
0
0
0
Oceń:  
Opinie użytkowników
Bądź pierwszy!