Praktyczny kurs wymowy angielskiej dla Polaków. Wyd. 3 popr.

1 opinia

Format:

pdf

KUP I POBIERZ

Format: pdf

50,92  59,90 (-15%)

Najniższa cena z 30 dni: 35,94 zł 

W ABONAMENCIE

od 3,50

Masz już abonament? Zaloguj się

TA KSIĄŻKA JEST W ABONAMENCIE

Już od 49,00 zł miesięcznie za 5 ebooków!

WYBIERZ SWÓJ ABONAMENT

"Praktyczny kurs wymowy angielskiej dla Polaków" to napisany przystępnym językiem podręcznik wymowy, dzięki któremu osoba ucząca się języka angielskiego może (samodzielnie lub z pomocą nauczyciela) przyswoić dźwięki współczesnej angielszczyzny. Autorzy książki: Andrzej Porzuczek, Arkadiusz Rojczyk i Janusz Arabski, specjaliści z zakresu dydaktyki języka angielskiego, stworzyli podręcznik w pełnym tego słowa znaczeniu. "Praktyczny kurs…" oferuje bowiem Czytelnikom zarówno – opisane w języku polskim – teoretyczne podstawy wiedzy o angielskiej fonetyce, jak i kompleksowy zestaw ćwiczeń praktycznych, uzupełniony o ponad 300 nagrań w formacie MP3.


Podręcznik składa się z 23 lekcji, w których Autorzy prowadzą Czytelnika od podstawowych cech angielskiej wymowy (w jej standardowej brytyjskiej wersji), przez trudne dla polskiego ucznia relacje między angielską wymową i pisownią, aż po zagadnienia bardziej złożone, takie jak nieprzewidywalny angielski akcent wyrazowy oraz melodia angielskich zdań.


"Praktyczny kurs…" to podręcznik pomocny w nauce wymowy niezależnie od poziomu angielszczyzny, który reprezentuje Czytelnik.


Główne zalety podręcznika to:


– Bazowanie na dotychczasowych doświadczeniach językowych Czytelników (Autorzy kierują się popartym doświadczeniem przekonaniem, że „skuteczny podręcznik wymowy musi stale odnosić się do języka ojczystego ucznia”).


– Rozwijanie ogólnej sprawności artykulacyjnej i kształcenie słuchu, które pomagają nie tylko w przyswajaniu wymowy angielskiej, lecz także w nauce innych języków.


– Połączenie naukowej rzetelności wiedzy z popularnonaukowym sposobem jej przekazywania.


– Doświadczenie dydaktyczne i naukowe Autorów, dzięki któremu "Praktyczny kurs wymowy angielskiej dla Polaków" to książka, po którą sięgnąć mogą również uczniowie zaawansowani oraz angliści.


Rok wydania2021
Liczba stron246
KategoriaNauka języków obcych
WydawcaUniwersytet Śląski
ISBN-13978-83-226-4202-3
Numer wydania3
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

Ciekawe propozycje