Wielki pustynny szlem

Jak przesuwać granice swoich możliwości.

1 ocena

Format:

epub, mobi

KUP I POBIERZ

Format: epub, mobi

55,20  69,00 (-20%)

Najniższa cena z 30 dni: 41,40 zł 

W ABONAMENCIE

od 3,50

Masz już abonament? Zaloguj się

TA KSIĄŻKA JEST W ABONAMENCIE

Już od 49,00 zł miesięcznie za 5 ebooków!

WYBIERZ SWÓJ ABONAMENT

Pustynia – jej wielkość, piękno, bezkres – to coś, co mnie pociąga. Pustynia jest niesamowita. Działa na wszystkie zmysły, powoduje gorączkę za dnia i zimne dreszcze nocą. Jest niebezpieczna, nie do życia – jest ogromnym wyzwaniem, które kusi, które trzeba podjąć, aby się o tym przekonać.


Andrzej Gondek, Daniel Lewczuk i Marek Wikiera jako pierwsi Polacy ukończyli cykl 4 Deserts Grand Slam. Nie tylko przebiegli 1000 km przez pustynie, zamykając symboliczną pętlę wokół Ziemi. Kończąc jeden z najtrudniejszych wieloetapowych, ekstre­malnych ultrabiegów świata, weszli do elitarnego grona Grand Slam – wielkoszlemowego, czyli znaleźli się w międzynarodowej grupie 47 biegaczy, którzy skompletowali medale uczestnictwa w czte­rech biegach w jeden rok – Sahara Race, Gobi March, Atacama Crossing i The Last Desert.
4 Deserts uznawany jest za jeden z najtrudniejszych biegów świata. Rozgrywa się w skrajnie trudnych warunkach. Sahara Race to pierwszy etap 4 Deserts, bieg po najgorętszej pustyni na świecie, z dobową amplitudą wynoszącą 50°C. Przy gruncie za dnia temperatura może sięgać nawet 75°C. Z kolei trasa Gobi March wiedzie przez Gobi, drugą co do wiel­kości pustynię świata, chłodną i wietrzną. Często rejestrowane są na niej przymrozki, a od strony Syberii nadciągają na nią opady śniegu. Trzecim wyzwaniem jest Atacama Crossing, ultrabieg po najbardziej suchej pustyni na świecie. Ostatni etap to The Last Desert – Antarktyda, najzimniejsza część Ziemi, gdzie temperatura spada do −50°C.
Tutaj liczy się wszystko, co prowadzi na start, i wszystko, co może wyeliminować podczas rywaliza­cji – przygotowanie biegowe, siłowe, wytrzymałościowe, kondycyjne, mentalne zawodnika, a także ekwipunek, odpowiednia żywność i suplementy. Aby spełnić te warunki, zawodnicy muszą przeor­ganizować swoje życie osobiste i zawodowe.
To książka, w której znajdziemy nie tylko relację z biegu przez cztery pustynie. To książka o walce z bólem fizycznym i psychicznym, o pokonywaniu własnych słabości i niezwykle silnej determinacji.


Rok wydania2016
Liczba stron200
KategoriaLiteratura faktu
WydawcaWydawnictwo Naukowe PWN
ISBN-13978-83-01-18896-2
Numer wydania1
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyePWN sp. z o.o.

POLECAMY

Ciekawe propozycje

Spis treści

  Wstęp     7
  1. Jak zredukować koszty dystrybucji poprzez zwiększenie wypełnienia pojazdów     9
  2. Impuls do rozwoju, czyli jak usprawnić procesy magazynowe     29
  3. Jak obniżyć poziom zapasów przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu obsługi klienta     49
  4. Jak zapanować nad procesem prognozowania w firmie     63
  5. Jak udrożnić przepływ i zmniejszyć ilość materiału w dziale produkcji oraz zwiększyć produktywność magazynu     81
  6. Zwinna organizacja i zmotywowani pracownicy, czyli jak usprawnić procesy i opracować system premiowy w środowisku projektowym     99
  7. Jak zbudować kulturę Lean Management w obszarze planowania wysyłek     117
  8. Jak planować rozwój firmy na przykładzie uruchomienia nowego magazynu centralnego     135
RozwińZwiń