Techniki pracy ze zwierzętami użytkowymi: bydło, świnie, owce, kozy

1 opinia

Format:

epub, mobi, ibuk

DODAJ DO ABONAMENTU

WYBIERZ RODZAJ DOSTĘPU

65,40  87,20

Format: epub, mobi

Dostęp online przez myIBUK

WYBIERZ DŁUGOŚĆ DOSTĘPU

6,15

Wypożycz na 24h i opłać sms-em

65,4087,20

cena zawiera podatek VAT

ZAPŁAĆ SMS-EM

TA KSIĄŻKA JEST W ABONAMENCIE

Już od 19,90 zł miesięcznie za 5 ebooków!

WYBIERZ SWÓJ ABONAMENT

Publikacja przygotowana przez doświadczonych lekarzy weterynarii. Masz możliwość skorzystania z ich wieloletniego doświadczenia. W podręczniku znajdziesz niezbędne wiadomości, które z pewnością wykorzystasz w swojej praktyce zawodowej. · Uważna obserwacja chorego zwierzęcia: Na co zwracać uwagę? Kiedy powinien ci się włączyć dzwonek alarmowy? Jak interpretować wyniki? · Klasyczne kompetencje: techniki badania, drobne zabiegi chirurgiczne, pomoc porodowa i postępowanie w nagłych wypadkach. · Umiejętność racjonalnego prowadzenia opieki nad stadem: Dla specjalisty zajmującego się zwierzętami użytkowymi jest absolutną podstawą. Dzięki zawartym w książce wskazówkom i zaleceniom unikniesz pułapek i staniesz się prawdziwym fachowcem w opiece nad bydłem, świniami, owcami i kozami. A ponadto: sugestie dotyczące wyposażenia samochodu służbowego i wykorzystywanego sprzętu, rady na temat komunikacji z klientem oraz relacji ze współpracownikami i pracodawcą.

Liczba stron360
WydawcaPZWL Wydawnictwo Lekarskie
ISBN-13978-83-200-5336-4
Język publikacjipolski
Informacja o sprzedawcyRavelo Sp. z o.o.

Ciekawe propozycje

Spis treści

[]. Przebieg pracy    1
[].. Organizacja pracy    1
  1.2. Przygotowanie do pracy    3
  1.3. Relacje z hodowcą    6
  1.4. Zbieranie wywiadu i prowadzenie rozmowy    9
  1.5. Koszty leczenia    11
  1.6. Obowiązki lekarza weterynarii    14
  1.7. Relacje z kolegami    16
  2. Badanie kliniczne    19
  2.1. Badanie kliniczne bydła    19
  2.2. Badanie kliniczne świń    35
  2.3. Badanie kliniczne owiec i kóz    43
  3. Pobieranie i wysyłka próbek do badań    49
  3.1. Pobieranie krwi żylnej    49
  3.2. Pozyskiwanie próbek mleka    55
  3.3. Pobieranie próbek moczu    57
  3.4. Wymaz z nosa i badanie popłuczyn z tchawicy    58
  3.5. Badanie kału    61
  3.6. Wysyłka próbek    61
  4. Iniekcje i podawanie leków    63
  4.1. Iniekcje podskórne    63
  4.2. Iniekcje domięśniowe    66
  4.3. Dootrzewnowe podawanie leków    70
  4.4. Iniekcje dożylne    72
  4.5. Infuzje    75
  4.6. Doustne podawanie leków    78
  4.7. Dowymieniowe podawanie leków    82
  5. Zabiegi operacyjne    83
  5.1. Planowanie i przygotowanie zabiegu operacyjnego    84
  5.2. Anestezja    89
  5.3. Materiały szewne i techniki szycia    96
  5.4. Operacyjna repozycja trawieńca przemieszczonego na stronę lewą („metoda hanowerska”)    102
  5.5. Operacyjna repozycja trawieńca przemieszczonego na stronę prawą    111
  5.6. Amputacja ogona    114
  5.7. Dekornizacja    116
  5.8. Wewnętrzne uszkodzenia strzyków    119
  5.9. Zewnętrzne uszkodzenia strzyków .    124
  5.10. Nacinanie ropni    125
  5.11. Kastracja bydła    126
  5.12. Kastracja świń    130
  5.13. Kastracja owiec i kóz    134
  6. Rutynowe zabiegi    137
  6.1. Szczepienia ochronne    137
  6.2. Pasożyty zewnętrzne    149
  6.3. Pasożyty wewnętrzne    153
  6.4. Zapalenie wymienia (mastitis)    163
  6.5. Choroby racic    175
  6.6. Eutanazja    193
  7. Nagłe wypadki    197
  7.1. Podejście do nagłych wypadków w praktyce weterynaryjnej zwierząt użytkowych    197
  7.2. Zaleganie – porażenie poporodowe (hipokalcemia)    199
  7.3. Zaleganie – ogólnie    204
  7.4. Zaleganie – hipokalcemia    206
  7.5. Zaleganie – ketoza, acetonemia, zespół nadmiernej mobilizacji tłuszczu, ujemny bilans energetyczny    207
  7.6. Zaleganie – tężyczka/tężyczka pastwiskowa    210
  7.7. Zaleganie – błąd żywieniowy    213
  7.8. Zaleganie – choroby układu ruchu    215
  7.9. Zalegające cielę    218
  7.10. Ostre mastitis    222
  7.11. Wzdęcia i bóle morzyskowe – cielęta/jałowizna .    225
  7.12. Wzdęcia i bóle morzyskowe – dorosłe bydło    229
  7.13. Zaburzenia spowodowane połknięciem ciała obcego (niestrawność urazowa i urazowe zapalenie czepca)    233
  7.14. Urazy .    235
  7.15. Nagłe wypadki u owiec i kóz    237
  8. Rozród – bydło    245
  8.1. Badanie ginekologiczne    245
  8.2. Rozpoznawanie ciąży    248
  8.3. Postępowanie w stanach chorobowych macicy    251
  8.4. Postępowanie w chorobach jajników    255
  8.5. Nadzór nad płodnością stada    256
  8.6. Sztuczne unasienienie    261
  9. Rozród – świnie    271
  9.1. Sztuczne unasienienie    271
  9.2. Badanie potwierdzające ciążę    273
  10. Pomoc porodowa    277
  10.1. Prawidłowy poród    277
  10.2. Poród patologiczny (trudny poród)    278
  10.3. Cięcie cesarskie    288
  10.4. Skręt macicy (torsio uteri)    295
  10.5. Wypadnięcie macicy    297
  10.6. Badanie poporodowe    302
  10.7. Pomoc porodowa u świń    303
  10.8. Pomoc porodowa u owiec i kóz    304
  10.9. Cesarskie cięcie u owiec i kóz    306
  11. Opieka nad młodymi zwierzętami    309
  11.1. Cielę    309
  11.2. Prosięta    314
  11.3. Jagnięta i koźlęta    314
  12. Formalności związane z rozpoczęciem praktyki zawodowej    317
  12.1. Dokumenty    318
  12.2. Poszukiwanie pracy    321
  12.3. Rozmowa kwalifikacyjna    322
  12.4. Umowa o pracę    324
  12.5. Współpraca na zasadzie „wolnego strzelca”    326
  12.6. Najważniejsze ubezpieczenia    327
  12.7. Kształcenie podyplomowe i rozwój zawodowy    328
  Skorowidz    331
RozwińZwiń

Nie pokazuj więcej tego powiadomienia